SONY PLAYSTATION 4 recenzia

Zdá sa, že časy, kedy konzoly slúžili výlučne na hranie sa ešte neskončili a ani jedno z nových zariadení nie je k hráčom v oblasti multimediálnej podpory príliš priateľské. Podľa súčasných správ ani Xbox One, ani PlayStation 4 nerozoznajú USB kľúče s vlastným video obsahom a video musíte prehrať oficiálnou cestou cez vstavené Blu-ray disky alebo oficiálne aplikácie s plateným obsahom.

Prehrávanie Blu-ray i DVD je našťastie samozrejmosťou, zaujímavé je, že ani jedna konzola pri svojom štarte nepodporuje 3D Blu-ray filmy. To by sa malo zmeniť v blízkej budúcnosti po vydaní firmvéru, kedy presne to bude sa zatiaľ nevie. Oba prehrávače naopak zvládajú novinku vo forme rozlíšenia Ultra HD, známej tiež ako 4K, pri hrách sa tejto podpory nedočkáme.

PlayStation 4 neprehrá CD, nepodporuje momentálne najrozšírenejší hudobný formát MP3, autori dokonca neumožnili ani funkčnosť DLNA či media serverov, vďaka ktorým by ste si mohli prehrať mediálny obsah z iného zariadenia prostredníctvom siete. Po ostrej vlne kritiky zo strany hráčov sa Sony síce vyjadrila, že podporu MP3 a DLNA zváži, kedy (a či vôbec) bude pridaná už predmetom diskusie nebolo.(psmania)

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

neprehravaj.eu
Logo